2015-02-10

Narada sołtysów w nowym gronie

We wtorek 10 lutego w Sali Narad Urzędu Gminy Dzierżoniów odbyła się narada sołtysów z terenu naszej gminy. Spotkanie miało szczególny charakter - było bowiem okazją do pogratulowania nowym gospodarzom wsi wybranym w niedzielnych wyborach.

Na początku narady Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski podziękował sołtysom za zaangażowanie i chęć pracy na rzecz swoich miejscowości. Wręczył im również zaświadczenia o wyborze na urząd sołtysa, a także życzył dobrej i owocnej współpracy.

Kolejnym punktem obrad było ustalenie harmonogramu Zebrań Wiejskich, podczas których odbędą się wybory do Rad Sołeckich. Przedstawiona została ponadto informacja na temat organizacji robót publicznych na terenie gminy Dzierżoniów w roku 2015.

Podczas narady poruszano również tematy dotyczące istotnych zadań i przedsięwzięć zaplanowanych na kolejne miesiące. Omówiono m.in. zasady konkursu "Kreatywne Sołectwo" oraz kwestie związane z organizacją zbliżającego się Święta Odnowy Wsi. Podjęto także dyskusję na temat wynajmu sal wiejskich i wykorzystania środków w ramach funduszu sołeckiego.

Narada sołtysów w nowym gronieNarada sołtysów w nowym gronie