Strona główna

Edukacyjna wyprawa przyrodnicza uczniów z Mościska

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2015-02-03

Edukacyjna wyprawa przyrodnicza uczniów z Mościska

aktualności Gmina Dzierżoniów

140 szkół z całej Polski weźmie udział w wiosenno-letniej i jesiennej edycji projektu "Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych". Miło nam poinformować, że do udziału w projekcie zakwalifikowany został również Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku.

Misja Przyroda to organizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej cykl zajęć przyrodniczych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Głównym celem programu jest budowanie wśród młodzieży z terenów wiejskich świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju. Uczestnicy projektu łącząc naukę, gry i zajęcia terenowe szybciej i chętniej przyswajają wiedzę przyrodniczą.

Aktualna edycja programu skierowana jest do uczniów 4-6 klas szkół podstawowych i 1-2 klas gimnazjów z obszarów wiejskich. W I etapie projektu uczniowie wyjadą na pięciodniowe zajęcia terenowe do wybranego parku narodowego, gdzie wcielą się w rolę badaczy-odkrywców i poznają walory przyrodnicze swojego regionu. Tam wraz z doświadczonymi pracownikami parku wezmą udział w ciekawych zajęciach i doświadczeniach przyrodniczych. Jednocześnie jako reporterzy gazety "Misja Przyr(g)oda", każdego dnia będą zamieszczali swoje relacje na specjalnym profilu na Facebooku. Z najciekawszych wpisów powstanie gazetka "Misja Przyr(g)oda".

Po powrocie do szkoły uczniowie będą realizowali projekt, którego celem będzie zaprezentowanie walorów przyrodniczych najbliższej okolicy. Najciekawsze prace zostaną opublikowane jako dodatek do gazetki "Misja Przyr(g)oda" pn. "Nieodkryte szlaki".

Projekt "Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych" dofinansowany jest ze środków funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii.

powrót do poprzedniej strony