Trwają prace nad Gminną Kartą Dużej Rodziny

2015-02-03

Trwają prace nad Gminną Kartą Dużej Rodziny

Tańsze przejazdy kolejowe, zniżki w opłatach paszportowych czy darmowy wstęp do parków narodowych - to tylko część ulg, jakie przysługują rodzinom "3+" korzystającym z Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Wkrótce z szeregu nowych lokalnych zniżek będą mogły skorzystać także duże rodziny z terenu gminy Dzierżoniów.

W wielu miejscowościach na terenie całego kraju funkcjonują już lokalne Karty Dużych Rodzin. Podobnie jak karta ogólnopolska oferują system dodatkowych uprawnień i zniżek. Ich posiadacze mogą korzystać z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej.

Wkrótce podobne przywileje będą przysługiwały także rodzinom wielodzietnym z terenu gminy Dzierżoniów. Prace nad wprowadzeniem Gminnej Karty Dużej Rodziny rozpoczął właśnie specjalny zespół zadaniowy powołany przez wójta Marka Chmielewskiego. Zadaniem zespołu będzie wypracowanie założeń i procedur niezbędnych do wprowadzenia karty na terenie naszej gminy.

O szczegółach pracy zespołu będziemy informowali Państwa na bieżąco.