2015-02-02

Sznurek - taka zwykła rzecz

Ferie w Bibliotece w Mościsku upłynęły pod znakiem sznurka. Może się wydawać, że to mało ciekawa rzecz. Okazało się jednak, że dwa tygodnie nie wyczerpały pomysłów jakie można zrealizować za pomocą nitek.

Powstały piękne ozdoby, broszki, bransoletki, ramki na zdjęcia, wazony i przyborniki na biurko. Zwykły sznurek okazał się doskonałym narzędziem do pobudzenia wyobraźni. Z książek wystają ręcznie robione zakładki, a na biurkach czekają na nowe wyzwania szkolne ołówki ozdobione kolorowymi fragmentami sznurków. Niektóre tworzone rzeczy wymagały cierpliwości. Klej nie schnie tak szybko jak chcą ręce i głowy młodych czytelników, pełne kolejnych inspiracji. Sznurkowych oczywiście.

Aby oderwać się nieco od świata sznurków i posilić strawą, niekoniecznie duchową, zaprosiliśmy Babcie i Dziadków z wnuczętami do wspólnego świętowania. Zapachniało w całym budynku. Razem spędzony czas zaowocował rozpływającymi się w ustach faworkami. Co było słodsze, cukier puder czy uśmiech kochanej Babci? Na to powinni odpowiedzieć sami uczestnicy spotkania.

Z kolei w sobotę 31 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa kończąca ferie. Wiele strojów nawiązało do głównego bohatera ostatnich dwóch tygodni, czyli sznurka. Młodzi artyści zaprezentowali kolorowe broszki, przepaski na włosy i inne ozdoby, które powstały podczas ostatnich dni. Mamy nadzieję, że dzięki tym kreatywnym zajęciom dzieci wrócą do swoich szkolnych zajęć pełne energii i zapału.

Sznurek - taka zwykła rzeczSznurek - taka zwykła rzeczSznurek - taka zwykła rzeczSznurek - taka zwykła rzeczSznurek - taka zwykła rzecz