Jasełka w Gimnazjum Gminnym w Dzierżoniowie

2014-12-22

Jasełka w Gimnazjum Gminnym w Dzierżoniowie

Wielu przyzna, że wraz z upływem czasu czar świąt znika przykryty mgłą codziennych obowiązków. Nie da się ukryć, że niejeden chciałby wrócić do lat młodości, kiedy na każdym kroku zauważało się świąteczne akcenty, które łatwiej trafiały do świadomości i rozsiewały w niej miłą atmosferę oczekiwania.

Święta Bożego Narodzenia to bowiem wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko młodzież i dzieci, ale również dorośli.

17 grudnia w Gimnazjum Gminnym w Dzierżoniowie odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów klasy IIa i klas starszych pod kierownictwem Bożeny Pyrkosz i Darii Urzędowskiej. Występ ten wprowadził nas w świąteczny nastrój. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, emerytowani pracownicy szkoły, nauczyciele oraz uczniowie. Salę zdobiła piękna dekoracja - las z rozgwieżdżonym niebem, choinka i szopka wykonana przez Mariolę Tersę i Kingę Winnicką.

Wielu z nas zapewne ciepło wspomina szkolne jasełka organizowane każdego roku z okazji nadchodzących świąt. Całe szczęście owa tradycja nie znika i nasza szkoła jest tego najlepszym przykładem. W szkole od rana dało się odczuć magiczną, świąteczną atmosferę, co pozwoliło rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela. Dzięki temu nie brakło uśmiechów, uścisków, a nawet wzruszeń, a przesłanie przedstawienia można by streścić takimi słowami:

Dobro i zło muszą istnieć obok siebie, a człowiek musi dokonywać właściwych wyborów. Boże Narodzenie jest pięknym pretekstem by się nawracać i czynić dobrze, a chrześcijanin to człowiek nieustannego nawracania.

mgr Daria Urzędowska