Bożonarodzeniowe specjały z Uciechowa zagościły w Pasażu Grunwaldzkim

2014-12-15

Bożonarodzeniowe specjały z Uciechowa zagościły w Pasażu Grunwaldzkim

W sobotę 13 grudnia we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim odbyła się coroczna Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wigilijnych. Specjalnie na tę okazję świąteczne przysmaki oraz regionalne produkty spożywcze przyrządziły panie z dolnośląskich Kół Gospodyń Wiejskich.

Gminę Dzierżoniów reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Uciechowa działające przy Stowarzyszeniu "Uciechów - Moja Wieś". Na wigilijnych stołach zagościło wiele tradycyjnych bożonarodzeniowych potraw i lokalnych produktów spożywczych. Każdy ze zwiedzających mógł także zakupić ręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Dodatkową atrakcją były występy zespołów ludowych z Dolnego Śląska, które zaprezentowały pieśni adwentowe, pastorałki, kolędy oraz okolicznościowe obrzędy związane z Bożym Narodzeniem. Z repertuarem kolęd i tradycyjnych pieśni bożonarodzeniowych wystąpił również zespół "Uciecho-Wianki".

Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przy udziale Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.