Andrzejkowe spotkanie lokalnych liderów

2014-12-08

Andrzejkowe spotkanie lokalnych liderów

W piątek 28 listopada przedstawiciele instytucji, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Dzierżoniów podsumowali kolejny rok pracy oraz trzeci rok działania Partnerstwa Lokalnego.

Gospodarzem spotkania było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko" oraz Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów.

Tegoroczne zebranie lokalnych liderów ze względu na swoją datę utrzymane było w konwencji andrzejek. Nie zabrakło więc wspólnych zabaw, tańców i - co najważniejsze - tradycyjnych wróżb andrzejkowych. Przedstawiciele organizacji dowiedzieli się, co czeka ich w kolejnych latach. Na szczęście ich przyszłość jawi się w kolorowych barwach - dzięki ciężkiej pracy na rzecz lokalnej społeczności odniosą liczne sukcesy, a przyszły rok obfitować będzie w wiele ciekawych, nowych doświadczeń.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili: Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego Paweł Czyszczoń, Zastępca Dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu Magdalena Rumiancew-Wróblewska, przedstawicielka Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych Anna Gużda, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, jego Zastępca Jolanta Zarzeka oraz Dorota Gromadzka, wieloletni przyjaciel naszej gminy.

Wszyscy goście bawili się doskonale, a taka formuła spotkania pokazała wielką kreatywność i pomysłowość, ale też duży dystans i poczucie humoru lokalnych liderów.