LKS Atom Boxmet Dzierżoniów najlepszym klubem kolarskim na Dolnym Śląsku !

2014-11-27

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów najlepszym klubem kolarskim na Dolnym Śląsku !

W dzierżoniowskim kinoteatrze Zbyszek odbyła się Dolnośląska Gala Kolarska 2014, która jest podsumowaniem dokonań najlepszych kolarzy z regionu w minionym sezonie 2014.

Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Na widowni zasiedli zawodnicy najlepszych klubów z całego Dolnego Śląska, władze samorządowe, sponsorzy oraz osoby, które przyczyniły się do promocji tej dziedziny sportu i te, które na co dzień wspierają zawodników.

W 2014 roku pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej klubów kolarskich Dolnego Śląska zajął ponownie LKS Atom Boxmet Dzierżoniów. Wyprzedził on KK Jama Wałbrzych oraz trzeci na podium klub MKS Karolina Jaworzyna Śląska. Jest to kolejne zwycięstwo Atomu Dzierżoniów w klasyfikacji łącznej kolarstwa szosowego i górskiego. Nasz klub zwyciężył również w klasyfikacji kolarstwa szosowego.

Gala ta pokazała jak olbrzymim potencjałem dysponuje klub LKS Atom Boxmet Dzierżoniów. W naszym zespole jeżdżą medaliści imprez światowej i ogólnopolskiej rangi. Nasi kolarze są rozpoznawalni w Polsce oraz za granicą. Widać duży potencjał w młodszych grupach szkoleniowych. Ciężka praca owocuje dużą promocją klubu i jego sponsorów. Zwycięstwo i organizacja Gali była tego zwieńczeniem.

W klubie trenuje aktualnie około 54 osób. Szkolimy grupy seniorskie, młodzieżowe, prowadzimy szkółki kolarskie i grupy młodych adeptów kolarstwa szosowego oraz sekcję BMX-racing i MTB. Są wśród nich reprezentanci na Mistrzostwa Świata oraz Europy, a także coroczni medaliści Mistrzostw Polski.

Dziękujemy serdecznie wszystkim obecnym tego dnia na sali, a w szczególności władzom samorządowym, sponsorom klubu oraz kibicom i rodzinom naszych zawodników. Dziękujemy za obecność i wsparcie podczas tej uroczystości. Dziękujemy również zawodnikom naszych szkółek kolarskich za wspaniałą promocję klubu.

Wielkie gratulacje kierujemy do nagrodzonych podczas Gali zawodników, a są to:

• Paula Guz - Mistrzyni Polski seniorek
  • Dorota Przęzak - Mistrzyni Polski w Kryterium Ulicznym juniorek, I miejsce w klasyfikacji kolarstwa szosowego w kategorii juniorka
  • Wojciech Karpierz - zwycięzca klasyfikacji kolarstwa górskiego w kategorii młodzik
  • Małgorzata Dąbrowska - III miejsce w klasyfikacji kolarstwa szosowego w kategorii młodziczka
  • Weronika Laszkiewicz - I miejsce w klasyfikacji kolarstwa szosowego w kategorii juniorka młodsza
  • Sandra Traczyk - II miejsce w klasyfikacji kolarstwa szosowego w kategorii juniorka młodsza
  • Monika Kopińska - I miejsce w klasyfikacji kolarstwa szosowego w kategorii orliczka
  • Paula Pisarska - III miejsce w klasyfikacji kolarstwa szosowego w kategorii orliczka

Serdeczne podziękowania dla wszystkich tych, dzięki którym sukcesy te były możliwe.

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów najlepszym klubem kolarskim na Dolnym Śląsku !LKS Atom Boxmet Dzierżoniów najlepszym klubem kolarskim na Dolnym Śląsku !LKS Atom Boxmet Dzierżoniów najlepszym klubem kolarskim na Dolnym Śląsku !LKS Atom Boxmet Dzierżoniów najlepszym klubem kolarskim na Dolnym Śląsku !LKS Atom Boxmet Dzierżoniów najlepszym klubem kolarskim na Dolnym Śląsku !