Gmina Dzierżoniów wyróżniona w konkursie "Dolnośląski Przedsiębiorca Społeczny Roku 2014"

2014-11-17

W środę 12 listopada na terenie zrewitalizowanej "Starej kopalni" w Wałbrzychu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs "Dolnośląski Przedsiębiorca Społeczny Roku 2014". Miło nam poinformować, że w jednej z kategorii konkursowych - "Dolnośląski Samorząd lub Partnerstwo Roku 2014" - doceniono również naszą gminę.

Celem konkursu "Dolnośląski Przedsiębiorca Społeczny Roku 2014" było zwiększenie świadomości i wiedzy dotyczącej znaczenia przedsiębiorczości społecznej dla rozwoju społeczności lokalnych Dolnego Śląska. Miał on również za zadanie promowanie podmiotów, które w sposób systematyczny łączą działalność społeczną i ekonomiczną oraz instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości społecznej.

Kandydatury można było zgłaszać w czterech kategoriach: "Dolnośląski Przedsiębiorca Społeczny Roku 2014", "Dolnośląski Produkt Lokalny Roku 2014", "Dolnośląski Filantrop Roku 2014" oraz "Dolnośląski Samorząd lub Partnerstwo Roku 2014". To właśnie w ostatniej kategorii, jako podmiot, który od lat niezwykle aktywnie wspiera organizacje pożytku publicznego, nominowana została gmina Dzierżoniów.

Spośród wielu samorządów zgłoszonych w tej kategorii za najlepszą uznano gminę Bystrzyca Kłodzka. Kapituła konkursowa, w skład której wchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej oraz sektora biznesu postanowiła jednak uhonorować szczególnym wyróżnieniem także naszą gminę. To dla nas wielki zaszczyt - aktywna współpraca z organizacjami pozarządowymi jest bowiem jednym z najważniejszych filarów rozwoju gminy Dzierżoniów.

W uroczystej gali połączonej z konferencją "Nowe życie w starej przestrzeni" wzięły udział zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka oraz członek zarządu Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko" Edyta Mulka-Gonera. Stowarzyszenie to również znalazło się wśród podmiotów nominowanych w konkursie z projektem "Kolorowy Świat Świadomego Seniora" (kategoria "Dolnośląski Produkt Lokalny Roku 2014").

Gmina Dzierżoniów wyróżniona w konkursie Dolnośląski Przedsiębiorca Społeczny Roku 2014Gmina Dzierżoniów wyróżniona w konkursie Dolnośląski Przedsiębiorca Społeczny Roku 2014