"Przedsiębiorcza klasa" z Tuszyna z wizytą w DRG Agro Group

2014-11-14

"Przedsiębiorcza klasa" z Tuszyna z wizytą w DRG Agro Group

13 listopada, dzięki życzliwości jednego z właścicieli firmy pana Daniela Gogolewskiego, klasa 6 ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie wraz z opiekunem p. Jarosławem Pawlaczkiem zwiedziła firmę DRG Agro Group. Wycieczkę powitał kierownik produkcji pan Jarosław Garbacz.

Tym razem, po zwiedzeniu Drukarni "Edytor" w Dzierżoniowie i firmy meblarskiej "Kuchnie z drewna" w Uciechowie, uczniowie zwiedzili przedsiębiorstwo w Tuszynie zajmujące się produkcją elementów wyposażenia stajni, obór i chlewni. Zakład sprzedaje swoje produkty na terenie całej Unii Europejskiej, Szwajcarii i Półwyspu Skandynawskiego, a odbiorców wciąż przybywa.

Pan Jarosław Garbacz starał się jak mógł, aby przekazać swoją wiedzę i doświadczenie "młodym przedsiębiorcom". Pokazywał i omawiał zasady działania różnych urządzeń, pras hydraulicznych, spawarek. Pracownicy obsługujący poszczególne maszyny demonstrowali ich działanie wykonując elementy ogrodzeń. Uczniowie mogli przymierzyć ubranie robocze spawacza, a chętni chłopcy przeszli krótki kurs spawania oraz obsługi wózka widłowego pod czujnym okiem instruktora.

W trakcie zwiedzania poznaliśmy cały proces produkcji firmy, od przywiezienia stali z huty, poprzez jej obróbkę, aż do wykonania produktu finalnego i załadunku na "tiry". Następnie pan Jarosław zaprowadził nas do biura, gdzie z kolei ożywiły się dziewczynki. Mogły tutaj porozmawiać z przemiłymi paniami z sekretariatu i księgowości o charakterze ich pracy. Zwiedziliśmy też ważny dział handlu zagranicznego, gdzie powitał nas pan Krzysztof, a wychowawca klasy nie omieszkał zwrócić uczniom uwagi na znaczenie i potrzebę nauki języków obcych.

Na koniec wycieczki uczniowie zostali obdarowani przez pana Garbacza i panie z biura upominkami. Dziękujemy.

opracował Jarosław Pawlaczek