Gminne obchody Święta Niepodległości

2014-11-12

Gminne obchody Święta Niepodległości

W poniedziałek 10 listopada mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz placówek oświatowych z terenu gminy Dzierżoniów uczestniczyli w uroczystych obchodach rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele parafialnym w Tuszynie. Przewodniczył jej ks. prałat Zygmunt Kokoszka. Po mszy uczestnicy obchodów przeszli pod obelisk. Okolicznościowe wiązanki kwiatów złożyli: Senator RP Stanisław Jurcewicz, Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Dorota Gromadzka, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka, Zastępca Wójta Gminy Jolanta Zarzeka, Sekretarz Gminy Dzierżoniów Ryszard Brzeski, Wicestarosta Dzierżoniowski Dariusz Kucharski, Burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun, przedstawiciele Gminnego Związku Kombatantów oraz dyrektorzy i uczniowie gminnych placówek oświatowych. Oddali oni hołd wszystkim tym, którzy polegli w walce o wolną i niepodległą Polskę. Obchody po raz kolejny uświetnili żołnierze Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty.

Zebrani uczestniczyli również w Apelu Poległych i wysłuchali okolicznościowych przemówień wójta Marka Chmielewskiego oraz Prezesa Gminnego Związku Kombatantów Stanisława Koncewicza.

Po oficjalnych uroczystościach goście wzięli udział w wyjątkowej lekcji patriotyzmu przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie pod opieką dyrektor placówki Elżbiety Kędzierskiej-Dydo i nauczycielki Moniki Adamskiej.

Gminne obchody Święta NiepodległościGminne obchody Święta NiepodległościGminne obchody Święta NiepodległościGminne obchody Święta Niepodległości