AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2014-11-10

Warsztaty na wyspie koni

aktualności Gmina Dzierżoniów

Miło nam jest zaprosić Państwa na pokaz wieńczący warsztaty "Connection". Spotkajmy się 15 listopada 2014r. o godz. 17:00 na "Wyspie Koni" i w Ostroszowicach, ul. Polna 15.

"Connection" to inspiracja twórcza warsztatu artystycznego, którego patronem duchowym jest Fundacja Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi". Wszystkie działania twórcze mają miejsce między 7 a 17 listopada 2014r. w Ośrodku Kultury i Sportu "Wyspa Koni". Tancerze i muzycy z Czech, Słowacji i Polski przygotują finałową prezentację. Wspólna praca zaowocuje pokazem tanecznym z afrykańskimi rytmami na żywo, który zaprezentowany zostanie dla zaproszonych gości i dziennikarzy 15 listopada o godz. 17:00 na "Wyspie Koni".

Działania taneczne w technice contemporary dance, zajęcia rytmiczne na afrykańskich bębnach dun dun i djembe mają poprzez aktywizację ludzi młodych i pobudzanie kreatywności, zarówno własnej, jak i grupowej, doprowadzić do integracji, współodczuwania i współistnienia razem młodzieży z Polski, Czech, Słowacji. "Connection" to łączenie afrykańskich źródeł współczesnej muzyki europejskiej z baletem współczesnym. To współistnienie i współodczuwanie "human bein" ponad podziałami i wszelką odrębnością, to poszukiwanie archetypicznej tożsamości u źródeł całej cywilizacji. Warsztat ten to pretekst do wniknięcia w problematykę odrębności kulturowej, jak również zrozumienia własnej indywidualnej ekspresji i tożsamość ponadkulturowej.

Pomysł na projekt działań twórczych zrodził się z inspiracji artystycznych młodzieży - przyjaciół z Polski, Czech i Słowacji. W projekcie udział biorą młodzi ludzie z wielkomiejskich aglomeracji, górskich osad oraz młodzież lokalna. 10 dni wspólnej integracji, warsztatów rytmicznych i tanecznych będzie budować przestrzeń do wymiany myśli, doznań i odczuć także pozawerbalnych. "Connection" to kultura wysoka z pierwiastkami prostoty rytmu, to współistnienie narodów i kontynentów na ziemi lokalnej, peryferyjnej. To ideał jedności sięgający gminnej podłogi baletowej.

Warsztaty na wyspie koni
powrót do poprzedniej strony