2014-10-21

Notatki z wydarzeń szkolnych

Zgodnie ze zwyczajem jak co roku 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopca. Tym razem świętowaliśmy go nie w murach naszej szkoły, lecz nad stawem, który wszystkim mieszkańcom Mościska jest dobrze znany.

Aby wykorzystać efektywnie czas, połączyliśmy to święto z Dniem Ziemi i akcją "Sprzątania Świata", którą pokierowała pani Bożena Sulewska. Po dość długiej wędrówce nad staw i zebraniu wszystkiego tego, co nie dodaje blasku okolicy, uczniowie mogli odpocząć nad wodą bądź też pobawić się na placu zabaw.

Następnie odbyły się zawody sportowe pomiędzy klasami czwartą, piątą i szóstą, które przeprowadził pan Grzegorz Różycki. Zmęczeni, ale weseli uczniowie wzięli chętnie udział w wyborach na Najsympatyczniejszego Chłopca. Prawo głosu miały oczywiście tylko dziewczynki, które najgłośniej oklaskiwały Karola Popielarza z klasy VI. Karol jak na zwycięzcę przystało otrzymał w nagrodę koronę Mistera Szkoły oraz słodki upominek. Cała zabawa zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Za pomoc w organizacji imprezy dziękujemy paniom: Agnieszce Gadomskiej, Monice Koszko, Bożenie Sulewskiej oraz panu Grzegorzowi Różyckiemu jak również mamom naszych uczniów - pani Anecie Kupczyk-Cichej oraz pani Iwonie Martewicz.

Wycieczka do kopalni w Nowej Rudzie

Dnia 15 października br. uczniowie naszej szkoły wyruszyli na szlak przygody do kopalni w Nowej Rudzie. Wyprawa rozpoczęła się od zwiedzania muzeum, gdzie w 4 salach wystawowych zgromadzono eksponaty ze wszystkich dziedzin górnictwa podziemnego, np. modele maszyn i sprzęt zabezpieczający wraz z rozmaitymi typami ładunków strzałowych i aparatów ucieczkowych.

Po zwiedzaniu muzeum miała miejsce najciekawsza i najbardziej trzymająca w napięciu część wycieczki tj. zabawa w agenta w samej kopalni. Nasze dzieciaki podzielone na dwie grupy rozwiązywały różne zadania, przerzucały węgiel, a także jechały podziemną kolejką, pierwszą tego typu w Polsce. W nagrodę za odwagę w pokonywaniu trasy ekstremalnej uczniowie otrzymali od dobrego duszka kopalni, Skarbnika, ozdobne wagoniki z węgielkami. Kolejnym nie mniej ciekawym wydarzeniem było spotkanie z górnikiem, który opowiadał o trudach tej niezwykle niebezpiecznej pracy. Pytań uczniowie mieli bez liku. Mnóstwo radości sprawiło im pasowanie na górnika, gdyż choć przez chwilę mogli mieć na sobie prawdziwy odświętny strój górniczy! Wycieczka zakończyła się odpoczynkiem na świeżym powietrzu oraz wspólnym pieczeniem kiełbasek. Na pewno jeszcze tam wrócimy!

Obie imprezy odbyły się w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" i były dofinansowane przez Gminę Dzierżoniów.

Samorząd Uczniowski ZSP w Mościsku

Notatki z wydarzeń szkolnychNotatki z wydarzeń szkolnychNotatki z wydarzeń szkolnychNotatki z wydarzeń szkolnych