2014-10-21

Ścieżka przyrodniczo-historyczna w Piławie Dolnej już otwarta!

Około 6 kilometrów pięknych widoków, ciekawostek przyrodniczych i zabytków - wszystkie te atrakcje czekają już na turystów na nowo otwartej ścieżce przyrodniczo-historycznej w Piławie Dolnej. Jest ona efektem współpracy powiatu dzierżoniowskiego i gminy Dzierżoniów. W piątek 17 października odbyło się uroczyste otwarcie trasy.

Ścieżka rozpoczyna się i kończy przy stawach rybnych. Pierwszym przystankiem jest zabytkowy pałac przy ulicy Błotnistej 12. Kolejnym punktem historycznym, jaki spotkamy na trasie jest ponad 150-letnia budowla sakralna, tzw. "czerwony kościół". Inne ciekawe miejsca czekające na turystów to m.in. dawny cmentarz ewangelicki, urokliwe tereny polne, a także punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę regionu. Na piątym kilometrze trasy znajduje się drugi punkt postojowy z miejscem na odpoczynek oraz z przyrządami do ćwiczeń. Czas tej niezwykłej wyprawy wynosi około 2,5 godziny.

W uroczystym otwarciu ścieżki udział wzięli: Starosta Dzierżoniowski Janusz Guzdek, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica Jan Dzięcielski. Jako pierwsi ścieżkę zwiedzili uczniowie z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej. Wraz z młodzieżą trasę pokonali również starosta Janusz Guzdek i wójt Marek Chmielewski. Przewodnikiem pierwszej wycieczki był Mirosław Gontkowski - znakarz szlaków turystycznych, który zajmował się wyznaczeniem ścieżki. Po zakończeniu wyprawy na podróżników czekała pyszna grochówka i jabłka.

Wszystkich miłośników przyrody i pieszych wędrówek serdecznie zapraszamy do pokonania tej wyjątkowej trasy.

Ścieżka przyrodniczo-historyczna w Piławie Dolnej już otwarta!Ścieżka przyrodniczo-historyczna w Piławie Dolnej już otwarta!Ścieżka przyrodniczo-historyczna w Piławie Dolnej już otwarta!Ścieżka przyrodniczo-historyczna w Piławie Dolnej już otwarta!Ścieżka przyrodniczo-historyczna w Piławie Dolnej już otwarta!Ścieżka przyrodniczo-historyczna w Piławie Dolnej już otwarta!Ścieżka przyrodniczo-historyczna w Piławie Dolnej już otwarta!Ścieżka przyrodniczo-historyczna w Piławie Dolnej już otwarta!Ścieżka przyrodniczo-historyczna w Piławie Dolnej już otwarta!