Sportowe zmagania uczniów z gminy Dzierżoniów

2014-10-17

Sportowe zmagania uczniów z gminy Dzierżoniów

7 i 10 października uczniowie z gminnych placówek oświatowych wzięli udział w kolejnych sportowych zmaganiach - turnieju piłki nożnej oraz finale strefy wałbrzyskiej w unihokeju. Duży sukces odnieśli zwłaszcza młodzi unihokeiści z ZSP Ostroszowice - zawodnikom do awansu do finału wojewódzkiego zabrakło tylko jednej bramki.

Pierwsze zawody - międzygminny turniej mini piłki nożnej chłopców organizowany przez Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" - odbyły się na obiektach OSiR-u w Dzierżoniowie. W zawodach wzięło udział pięć szkół, które walczyły o awans do rozgrywek powiatowych. Drużyna składała się z pięciu zawodników i jednego bramkarza, a boisko było w wersji "mini" - 60 x 40 m.

Po sportowych zmaganiach klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

1. Szkoła Podstawowa nr 9 w Dzierżoniowie
  2. Szkoła Podstawowa nr 5 w Dzierżoniowie
  3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzierżoniowie
  4. ZSP w Ostroszowicach
  5. ZSP w Piławie Dolnej

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach reprezentowali: Tomasz Stasieńko, Kacper Sobczyk, Jakub Bąba, Kacper Stawowczyk, Kamil Stawowczyk, Kacper Piasek, Mateusz Kuzdrowski, Seweryn Krupiarz. Opiekunem drużyny był Krzysztof Twardak.

ZSP w Piławie Dolnej reprezentowali z kolei: Marcel Masłowski, Wiktor Chlipała, Grzegorz Kilarski, Daniel Drozdek, Jakub Frygies, Mikołaj Stodolica, Jakub Arciszewski (opiekun - Krzysztof Twardak).

Kolejne zawody, w których wzięli udział uczniowie z gminy Dzierżoniów odbyły się 10 października w Imbramowicach. Finał strefy wałbrzyskiej w unihokeju również został zorganizowany przez Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk". Stawką meczu był awans dwóch pierwszych drużyn do finału wojewódzkiego. Reprezentacje szkół składały się z dwóch dziewczynek i trzech chłopców.

Po zaciętych zmaganiach w klasyfikacji końcowej nasze szkoły zajęły trzecie i czwarte miejsce. Szkole z Ostroszowic do awansu zabrakło tylko jednej strzelonej bramki. Wyniki przedstawiały się następująco:

1. Szkoła Podstawowa w Imbramowicach
  2. Szkoła Podstawowa w Zastrużu
  3. Szkoła Podstawowa w Ostroszowicach
  4. Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej
  5. Szkoła Podstawowa nr 9 w Dzierżoniowie

Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach reprezentowali: Laura Kowal, Klaudia Rakieć, Aleksandra Niemczyk, Kamila Gajda, Tomasz Stasieńko, Kacper Sobczyk, Jakub Bąba, Kamil Stawowczyk, Kacper Piasek (opiekun - Krzysztof Twardak).

Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej reprezentowali: Zuzanna Żygadło, Oliwia Break, Justyna Podawca, Antonina Olewińska, Marcel Masłowski, Wiktor Chlipała, Grzegorz Kilarski, Daniel Drozdek, Kacper Kufel (opiekun - Krzysztof Twardak).

Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Katarzyny Drzewieckiej i pani Anety Mazurkiewicz-Gajdy za pomoc w opiece nad drużynami i kibicami.