X Dolnośląskie Forum Kobiet we Wrocławiu

2014-10-16

X Dolnośląskie Forum Kobiet we Wrocławiu

"Z różnic tworzymy wspólną tradycję" - to hasło przewodnie X Dolnośląskiego Forum Kobiet organizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Głównym założeniem imprezy jest prezentacja sukcesów i osiągnięć aktywnych kobiet z terenów wiejskich Dolnego Śląska w sferze społecznej, gospodarczej i kulturalnej.

Jubileuszowe, dziesiąte już forum odbyło się w środę 15 października w siedzibie DODR we Wrocławiu i było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz podsumowania kolejnego roku pracy. W imprezie uczestniczyła liczna reprezentacja z gminy Dzierżoniów: przedstawiciele zespołów muzycznych oraz sołectwa Mościsko z Panią sołtys Danutą Martowłos na czele. W spotkaniu udział wzięła także zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka.

Podczas forum podsumowano wojewódzki konkurs na "Najciekawszą kronikę wiejską 2014". Wielki sukces odniosło sołectwo Mościsko, którego kronika zajęła II miejsce.

Uczestniczki forum wysłuchały też kilku wykładów. O "Efektywnym współdziałaniu w grupie" opowiedziała Renata Mikulewicz z Fundacji Ogrody Twojego Sukcesu. Anna Choina z Koła Gospodyń Wiejskich w Jutrzynie wyjaśniła, jak wejść "Z tradycją w nowoczesność". Wykład "Połączyła nas historia" poprowadziła z kolei Mariola Szczęsna, prezes Stowarzyszenia Srebrna Dolina.

Imprezie towarzyszyły występy ludowego Zespołu Gieni Dudki, a także pokaz tradycyjnych strojów z Dolnego Śląska oraz degustacja regionalnych potraw i produktów.