2014-09-16

NGO - to jest to!

W piątek 12 września na parkingu przy dzierżoniowskim Kauflandzie odbyła się impreza plenerowa pod hasłem "NGO - to jest to!". Pomimo deszczowej pogody plac przed marketem wypełnili licznie przybyli mieszkańcy zainteresowani działalnością lokalnych organizacji pozarządowych.

Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych już po raz drugi zorganizowany został przez Powiat Dzierżoniowski przy udziale Gminy Dzierżoniów i Stowarzyszenia "Wzgórza Kiełczyńskie". Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

W imprezie udział wzięło 50 organizacji pozarządowych zajmujących się m.in. edukacją, kulturą i sportem. Swoją działalność i osiągnięcia zaprezentowały na stoiskach wystawienniczych oraz na scenie.

Mieszkańcom przybyłym na imprezę towarzyszyły liczne występy artystyczne lokalnych zespołów muzycznych takich jak Poloneziaki, Uciecho-wianki czy Zespół Górali Czadeckich "Pojana". Uczestnicy przedsięwzięcia mieli również okazję wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy, a także bezpłatnie zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi. Mogli też posmakować miejscowych specjałów przygotowanych specjalnie na tę okazję przez lokalne stowarzyszenia. Jednym z wydarzeń towarzyszących imprezie, które wzbudziło duże zainteresowanie przybyłych gości była akcja poboru krwi.

II Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, jego zastępca Jolanta Zarzeka, senator Stanisław Jurcewicz, radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Dorota Gromadzka, Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Paweł Czyszczoń, starosta dzierżoniowski Janusz Guzdek, wicestarosta Dariusz Kucharski oraz przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Jacek Grzebieluch.

Wszystkim stowarzyszeniom i organizacjom pożytku publicznego, które niezwykle aktywnie włączyły się w przygotowanie przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.

NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!NGO - to jest to!