2014-09-12

Rowerami szlakiem zabytków powiatu

W dniach 30-31 sierpnia odbyła się wycieczka rowerowa szlakiem zamków, dworków i pałaców powiatu dzierżoniowskiego. Wycieczka została zorganizowana po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Kwaterodawców Krainy Sudeckiej przy udziale gminy wiejskiej Dzierżoniów.

Wyprawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Rowerowym przewodnikiem był Piotr Wroński - wraz z nim uczestnicy mieli okazję poznania różnych gospodarstw agroturystycznych oraz ich atrakcji, a także skosztowania lokalnych produktów.

Na trasie wycieczki znalazły się również wybrane zamki, pałace i dwory, o których historii opowiadała dr historii sztuki Monika Jędrusik.

Dziękujemy dzielnym uczestnikom za te niezapomniane niemal 50 km przejechanej trasy.

Rowerami szlakiem zabytków powiatuRowerami szlakiem zabytków powiatuRowerami szlakiem zabytków powiatuRowerami szlakiem zabytków powiatu