Dorota Przęzak Mistrzynią Polski w Kryterium Ulicznym

2014-09-02

Dorota Przęzak Mistrzynią Polski w Kryterium Ulicznym

Mieszkanka Gminy Dzierżoniów Dorota Przęzak z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek w Kryterium Ulicznym. Ten ogromny sukces odniosła dzięki zwycięstwie w Memoriale Stanisława Królaka - ostatniej serii Mistrzostw Polski.

Wyścig odbył się w niedzielę 31 sierpnia w centrum Warszawy. Dorota rywalizowała wraz z elitą kobiet na dystansie dziesięciu okrążeń o łącznej długości 30 km. Trasa wiodła pod stromy brukowany podjazd, gdzie znajdowała się premia górska. Dorota wygrała w kategorii juniorek, w elicie kobiet swój sukces odniosła natomiast Paula Guz, która zdobyła III miejsce w kategorii seniorek.

Dzięki zwycięstwie Dorota zdobyła przewagę punktową zapewniającą jej koszulkę Mistrza Polski w całym cyklu 6 kryteriów.

Dekoracja finalistów była bardzo medialna. Nie zabrakło wielu sław kolarstwa szosowego w Polsce, władz Warszawy oraz kibiców.

Dorocie oraz pozostałym zawodniczkom LKS Atom Boxmet Dzierżoniów serdecznie gratulujemy!