AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2014-08-29

Ruszyły dożynki 2014

aktualności Gmina Dzierżoniów

Przełom sierpnia i września to jak co roku czas podziękowania rolnikom za ich ciężką pracę oraz zaangażowanie. To również okres przygotowań do radosnej biesiady dziękczynnej, będącej jednocześnie nagrodą za ukończenie żniw i zebrane plony.

Większość sołectw z terenu Gminy Dzierżoniów planuje organizację własnych obchodów Święta Plonów. Pierwsze dożynki odbyły się 24 sierpnia w Uciechowie. Uroczystość połączono z odpustem - świętem św. Bartłomieja, patrona uciechowskiego kościoła. Symbolem pracy rolników był niezwykły wieniec wykonany przez panie z zespołu Uciecho-Wianki pod kierownictwem Ewy Janusz.

Sołtys Wsi Uciechów Elżbieta Filipek składa serdeczne podziękowania i wyrazy uznania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania do dożynek. Dzięki ciężkiej pracy mieszkańców święto to ponownie miało swój wyjątkowy charakter.

Kolejne dożynki zaplanowano na niedzielę 31 sierpnia w Mościsku. Głównym punktem obchodów Święta Plonów są jednak Dożynki Gminne, które odbędą się w niedzielę 7 września na terenie boiska sportowego w Tuszynie. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na tę wyjątkową uroczystość.

Ruszyły dożynki 2014Ruszyły dożynki 2014Ruszyły dożynki 2014Ruszyły dożynki 2014Ruszyły dożynki 2014Ruszyły dożynki 2014Ruszyły dożynki 2014Ruszyły dożynki 2014
powrót do poprzedniej strony