2014-08-14

Sportowy weekend w Czechach

Miniony weekend upłynął w atmosferze sportowej rywalizacji. W dniach 8-10 sierpnia delegacja gminy Dzierżoniów z wójtem Markiem Chmielewskim na czele, gościła w zaprzyjaźnionej czeskiej gminie Dolni Cermna na obchodach Dnia Sąsiada. Była to kolejna już wizyta w ramach partnerstwa obu gmin.

W Czechach gościliśmy na zaproszenie Petra Helekala, starosty Dolni Cermna. Gminę Dzierżoniów reprezentowała 30-osobowa delegacja, w tym Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Powązka, wójt Marek Chmielewski, jego zastępca Jolanta Zarzeka oraz sekretarz Ryszard Brzeski.

Jednym z elementów spotkania była sportowa rywalizacja delegacji z Polski, Węgier, Słowacji i kilku gmin czeskich sąsiadujących z Dolni Cermną. W trakcie wizyty rozegrano mecze piłki nożnej (kapitanem naszej drużyny był wójt Marek Chmielewski), siatkówki plażowej i tenisa stołowego. Wszystkie drużyny wykazały się ambicją i dużą wolą walki.

Szczególne wyrazy uznania należą się Natalii Majewskiej, która w rozgrywkach tenisa stołowego w kategorii kobiet zajęła II miejsce.

Ogromne emocje wzbudziły także zawody strażackie, w których udział wzięli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Roztocznika pod dowództwem komendanta gminnego OSP Krzysztofa Kota.

To jednak nie wyniki sportowych zmagań były dla nas najważniejsze. Z delegacjami gmin czeskich, węgierskich i słowackich spotkaliśmy się przede wszystkim po to, aby porozmawiać o współpracy i podzielić się własnymi doświadczeniami.

Serdecznie dziękujemy naszym czeskim przyjaciołom za niezwykle miłe przyjęcie i zapewnienie sympatycznej, sąsiedzkiej atmosfery.