AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2007-11-06

Grand Prix Mini Cross SUDETY 2007

aktualności Gmina Dzierżoniów

W sobotę 27.10.2007 na terenie "Góry Strażnik" (Łysajka) w Bielawie odbył się finałowy etap Grand Prix Mini Cross SUDETY 2007 w kolarstwie przełajowym. Było to zakończenie 5 edycji tego cyklu. Impreza z każdym rokiem rozrasta się i nabiera coraz większego rozmachu.

W tym roku na zakończenie Grand Prix przyjechały dawne i obecne sławy polskiego kolarstwa. M. in.: Jan Brzeźny, Henryk Charucki, Jacek Mickiewicz, Sławomir Chrzanowski, Ryszard Wrona oraz Dariusz Rudnicki, Krzysztof Miara, Bartosz Huzarski, Jarosław Zarębski z grupy ACTION - UNIQUA, Piotr Formicki mistrz świata w sztafetach MTB, Piotr Kasperkiewicz - wicemistrz świata w kolarstwie torowym, Rafał Majka i inni.

W każdym etapie brało udział ponad 100 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Z tego ponad 50 uczniów reprezentowało szkoły podstawowe w Uciechowie, Mościsku i Tuszynie. W 2 pierwszych kategoriach chłopców i dziewcząt nagrodami głównymi były rowery górskie. Pierwszych 6 zawodników z każdej kategorii otrzymało pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Nagrody rzeczowe otrzymały także szkoły, które we wszystkich III etapach zdobyły największą ilość punktów. Nagrodzeni zostali również opiekunowie zwycięskich III grup.

W kategorii szkół podstawowych 1 miejsce zajął Zespół Szkolno - Przedszkolny z Mościska ze swoim opiekunem Arkadiuszem Sową, 2 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Uciechowa z Jarosławem Pawlaczkiem, a 3 miejsce Szkoła Podstawowa z Tuszyna z opiekunem Anną Podkówką. Indywidualnie wielki sukces odnieśli: uczennica klasy 4 z Mościska Aleksandra Zielińska oraz uczeń klasy 6 z Uciechowa Dariusz Olejniczak, którzy wygrali swoje kategorie i zdobyli rowery górskie. Każdy ze zgromadzonych na "Górze Strażnik" mógł skosztować kiełbaski z grilla oraz ciepłej herbaty co akurat w taką pogodę się przydało.

W Sztafecie Gwiazd 1 miejsce zajął zespół Formicki Team, 2 miejsce Grupa RMF FM, 3 miejsce Szkoła Mistrzostwa Sportowego ze Świdnicy. Jeden z zespołów tworzyli byli mistrzowie: Jan Brzeźny, Henryk Charucki, Jacek Mickiewicz, Sławomir Chrzanowski.