2007-11-06

Wystawa w Gimnazjum Gminnym

Wystawa „Życie i działalność księdza Jana Melca” w Gimnazjum Gminnym. W 66 rocznicę przybycia do Kiełczyna (29.10.1941r.) księdza Jana Melca , patrona Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie, nauczyciele historii Maria i Janusz Głód wraz z młodzieżą z kl. I a przygotowali wystawę w naszej Izbie Historii Regionalnej pt.,, Życie i działalność księdza Jana Melca ”.

Uczestnicy wystawy mogli poznać sylwetkę patrona Gimnazjum Gminnego m.in.za sprawą pamiątek osobistych po księdzu, które wcześniej nie były prezentowane. Zaproszeni goście, m.in. wójt gminy pan Marek Chmielewski, pani wizytator Kuratorium Oświaty Renata Kamińska, obecny proboszcz parafii kiełczyńskiej ks. Stanisław Olszowy, nie kryli swojego zachwytu nad autentycznymi przedmiotami związanymi z życiem patrona. Pani dyrektor szkoły Jolanta Stawarz podkreśliła zaangażowane młodzieży i nauczycieli w przygotowanie wystawy.