Goście w Izbie Regionalnej w Gimnazjum Gminnym

2007-11-06

Goście w Izbie Regionalnej w Gimnazjum Gminnym

W dniach 25-27 .10. 2007r. w Szczawnie Zdroju odbyła się śląska konferencja nauczycieli regionalistów. Zaproszenie na nią otrzymał mgr Janusz Głód z Gimnazjum Gminnego im. księdza Jana Melca . W ramach konferencji w dniu 26. października b.r. trzydziestoosobowa grupa uczestników odwiedziła naszą szkolną Izbę Historii Regionalnej i specjalnie na ten cel przygotowaną wystawę.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Anatol Jan Omelaniuk - prezes Rady Krajowej Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych RP, prof. dr Krystyn Matwijowski - prezes Dolnośląskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. Gości przywitała dyrektor szkoły - pani Jolanta Stawarz.

O powstaniu, celach izby, edukacji regionalnej oraz wykorzystaniu jej w wychowaniu patriotycznym opowiedział jej opiekun - Janusz Głód.

Uczestnicy konferencji byli zachwyceni wystawą i eksponatami zgromadzonymi w Izbie, podobały im się mundurki gimnazjalistów i bardzo interesowali się sylwetką patrona szkoły.