2007-11-06

Wycieczka na Ślężę

W ramach projektu „Rozwinąć skrzydła” w Gimnazjum Gminnym w Dzierżoniowie dnia 19 października b.r. została zorganizowana przez p. Kingę Winnicką, opiekunkę koła turystycznego i fotograficznego, wycieczka integracyjna na Ślężę.

W wycieczce tej brała udział kl. II "a" z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie i kl. VI ze SP w Tuszynie (opiekun - p. Palmira Saj). Wycieczka ta miała na celu integrację młodzieży ze szkół gminnych, a także poznanie pięknych zakątków naszego terenu zamieszkania oraz zapoznanie uczniów z historią Ślężan, fauną i florą masywu .

Wycieczce towarzyszyła mroźna, ale słoneczna pogoda. Na szczycie podziwialiśmy krzyż milenijny (dar Polskich leśników), kamienną figurkę niedźwiedzia oraz kościółek z XVIII wieku (obecnie zamknięty dla zwiedzających). Niestety, tam też załamała się pogoda, w wyniku czego uczniowie mogli się schronić i ogrzać w schronisku i na fotografiach zapoznać się z historią Wzgórza Ślęży. Mimo załamania pogody uczestnikom wyprawy towarzyszył dobry humor.

Mgr inż. Kinga Winnicka