Projekt edukacyjny "Młodzi przyjaciele drzew"

2014-05-20

Projekt edukacyjny "Młodzi przyjaciele drzew"

Na terenie gminy Dzierżoniów znajduje się 17 pomników przyrody m.in. dęby, lipy, buki. Aby spopularyzować wiedzę o ochronie tych drzew w gminnych placówkach oświatowych prowadzony jest projekt edukacyjny pn. "Młodzi przyjaciele drzew".

W działaniach edukacyjnych weźmie udział ponad pół tysiąca uczniów i przedszkolaków. Zarząd WFOŚiGW we Wrocławiu podjął decyzję o dofinansowaniu tego projektu kwota 17 400,00 zł. W programie są m.in.: konkursy: fotograficzny, plastyczny i literacki.

Nauczyciele przyrody każdej ze szkół podstawowych z terenu gminy opracują ścieżki edukacyjne. Odbędą się także spotkania z leśnikami. Zaplanowano wydanie gry planszowej i folderu "Pomniki przyrody gminy Dzierżoniów". Podsumowaniem wszystkich działań będzie happening ekologiczny połączony z festiwalem piosenki pn. "O czym szumi las".