Dolnośląski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

2014-05-15

Dolnośląski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

W dniu 14.05.2014r. w oleśnickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z okazji Dolnośląskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Uroczystość poprowadziła Anna Zasada, dyrektor OBP oraz Joanna Golczyk, przewodnicząca Dolnośląskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Z przemówieniem do gości zwrócił się zaproszony do Oleśnicy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, który wręczył jednocześnie Brązowe Krzyże Zasługi bibliotekarzom z Oleśnicy i Wrocławia.

Minister wręczył również 15 osobom odznaki honorowe Zasłużony dla kultury polskiej a wraz z Grzegorzem Gaudenem, dyrektorem Instytutu Książki, uhonorował statuetkami samorządowców, w których gminach zakończono projekty Biblioteki+. Odznakę honorową otrzymała Justyna Kaczorowska - dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów, a jedna ze statuetek trafiła do Wójta Gminy Dzierżoniów Pana Marka Chmielewskiego.

Wśród gości obecni byli m.in.: europosłanka Lidia Geringer de Oedenberg, Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz, Starosta Oleśnicki Zbigniew Potyrała, dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej Andrzej Tyws i dyrektor Instytutu Książki Grzegorz Gauden. Zaproszeni goście mieli możliwość wysłuchania i obejrzenia prezentacji Andrzeja Tywsa "Nowe twarze bibliotek", gdzie zaprezentowano także Bibliotekę Publiczną Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku.

Spotkanie uświetnił występ chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy oleśnickiej bibliotece oraz otwarcie międzynarodowej wystawy graficznej o tematyce dolnośląskiej. zobacz galerię zdjęć na stronie olesnica24.com

J.K.

Dolnośląski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (foto olesnica24.com)Dolnośląski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek