2014-05-15

To my

Galeria Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku wypełniła się 9 maja po brzegi. Na jej ścianach zawisły prace plastyków amatorów działających przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury.

Na wernisażu pojawili się zarówno twórcy jak i mieszkańcy pobliskich miejscowości.

Obecny na piątkowym otwarciu wystawy wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski zapraszał twórców do spędzenia czasu w Mościsku i zorganizowania pleneru. Inspirowani przez naturę artyści znajdą tu wiele przepięknych zakątków.

Goście do końca czerwca mogą podziwiać część prac z wystawy, która powstała z okazji jubileuszu 35-lecia istnienia Koła Plastyków Amatorów "TO MY". Jerzy Janowicz, opiekun artystyczny grupy plastyków podkreślił, że koło działa już od wczesnych lat sześćdziesiątych a zgodnie z dokumentacją mija 37 lat jego istnienia. Przebudowa DOK-u nieco opóźniła pojawienie się wystawy.

W Galerii w Mościsku można obejrzeć prace, które powstały w ciągu ostatnich dwóch lat. W pomieszczeniu zawisły obrazy i szkice Ireny Boguckiej, Jolanty Cieślak, Kazimiery Dymek, Urszuli Gasiewicz, Janiny Golis, Jadwigi Grycan, Estery Hernes, Aleksandry Jędrzejczyk, Krystyny Kałużnej, Eugenii Karpińskiej, Krystyny Kowalskiej, Jerzego Kukulskiego, Heleny Lipowskiej, Marianny Lisowskiej, Tadeusza Lizakowskiego, Lidii Misztal, Wandy Ostropolskiej, Krystyny Skrzyszewskiej, Stanisława Tatarczuka, Krystyny Walczak i Stanisławy Widawskiej. Na wystawie znalazły się także prace mieszkanki Mościska - Krystyny Tercjak.

D.W.

To myTo myTo myTo my