Dzieci listy piszą i zmieniają świat

2014-05-05

Dzieci listy piszą i zmieniają świat

Urząd Gminy Dzierżoniów uczestniczył w tegorocznej ogólnopolskiej akcji "Listy dla Ziemi" zainicjowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA. Akcja "Listy dla Ziemi" polega na pisaniu przez młodych ludzi listów na wykonanym z makulatury papierze.

Pisanie listów poprzedzone jest lekcjami tematycznymi w szkołach. W listach dzieci namawiają dorosłych do działań proekologicznych. W 2014 r. tematem akcji jest palenie śmieci w piecach domowych oraz problematyka niskiej emisji. W kwietniu we wszystkich szkołach z terenu gminy odbyło się pisanie Listów dla Ziemi. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem napisali wiele listów, w których udzielali dorosłym cennych wskazówek, jak można zmienić świat na lepsze poprzez dbanie o swoją okolicę, wykonywanie prostych codziennych czynności, które mają wpływ na środowisko naturalne wokół nas.

Najpiękniejsze spośród napisanych listów zostaną przesłane do Fundacji Ekologicznej Arka i wezmą udział w ogólnopolskim konkursie na najpiękniejszy List dla Ziemi.

Poniżej prezentujemy kilka listów, które powinny być dla nas dorosłych najlepszą motywacją do działania!