2014-04-30

Otwarcie boiska w Ostroszowicach

W poniedziałek 28 kwietnia 2014r. w Ostroszowicach było biało-czerwono. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika oraz wychowankowie Gminnego Przedszkola Publicznego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego uroczyście obchodzili kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Przy okazji wspomnień związanych z konstytucją dokonano oficjalnego otwarcia nowego obiektu sportowego o jaki wzbogaciła się nie tylko placówka ale i miejscowość.

Otwarcia boiska dokonali goście, którzy tego dnia odwiedzili Ostroszowice: Dorota Gromadzka - radna Sejmiku Wojewódzkiego, Dariusz Kucharski - Wicestarosta Powiatu Dzierżoniowskiego, Marek Chmielewski - Wójt Gminy Dzierżoniów oraz Klaudiusz Sobczuk - uczeń klasy I i Urszula Zając - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach. Obiekt poświęcił ksiądz kanonik Michał Jaremko - proboszcz parafii p.w św. Jadwigi w Ostroszowicach.

Boisko zostało nie tylko oficjalnie otworzone, poświęcone ale i sprawdzone. Rozgorzała bowiem na nim prawdziwa sportowa rywalizacja. Wiele emocji samym sportowcom, jak i licznie zgromadzonym kibicom dostarczyły wyścigi rzędów. Z wielkim zaangażowaniem walczyło ze sobą 8 drużyn, w skład których wchodzili przedszkolacy, uczniowie, rodzice, nauczyciele i przedstawiciele Urzędu Gminy Dzierżoniów.

Wszyscy zawodnicy walczyli jak na prawdziwej olimpiadzie, a kibice zaopatrzeni w biało-czerwone flagi, w które wszystkich uczestników zaopatrzył Krzysztof Twardak - nauczyciel i radny Rady Gminy Dzierżoniów, dopingowali ich głośnymi okrzykami. Zawodnicy musieli wykazać się sprawnością fizyczną, znajomością symboli narodowych oraz mapy Polski. Wszystkim zebranym dopisywał nie tylko humor ale i pogoda - deszcz nie padał! Impreza w ciekawy sposób łączyła treści patriotyczne oraz sportowe co spotkało się z uznaniem uczniów i przybyłych gości.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia imprezy i serdecznie zapraszamy do korzystania z boiska wielofunkcyjnego w Ostroszowicach.

Organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach

Otwarcie boiska w OstroszowicachOtwarcie boiska w OstroszowicachOtwarcie boiska w OstroszowicachOtwarcie boiska w OstroszowicachOtwarcie boiska w Ostroszowicach