2014-04-17

"Wielkanoc u babci" zwyciężyła!

Uczennice Gimnazjum Gminnego im. ks. Jana Melca w Dzierżoniowie 15. kwietnia 2014r. wzięły udział w Powiatowym Konkursie "Kolorystyczne trendy w dekoracji stołów wielkanocnych", który odbył się w internacie Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie.

Corocznie w zmaganiach konkursowych uczestniczą drużyny z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego, a jury ocenia m. in. pomysłowości i oryginalność w dekorowaniu świątecznego stołu, prawidłowy dobór zastawy stołowej i menu oraz estetykę stołu.

Tym razem uczennice Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie przygotowały dwie wielkanocne aranżacje stołów, w których wykorzystały najnowsze trendy w dekoracji. Wyróżniony przez jury stół "Pastelowa Wielkanoc" przygotowały Malwina Bartkowska i Marlena Dziadak, które nowoczesną zastawą i kolorowymi dodatkami podkreśliły radość z nadchodzącej wiosny i Świąt Wielkanocnych. Natomiast uczennice Edyta Cebula i Milena Masłowska przygotowały aranżację "Wielkanoc u babci", którą jury uznało za najlepszą spośród jedenastu prezentowanych na konkursie i przyznało uczennicom I miejsce. Prezentując swój stół Milena i Edyta podkreśliły, że fioletowa kolorystyka aranżacji nawiązuje do Wielkiego Postu, natomiast dodatki w stylu retro kojarzą im się tradycją, elegancją oraz rodzinnymi świętami u babci.

Oba zespoły do konkursu przygotowywały nauczycielki Gimnazjum Gminnego: Renata Idzik, Kinga Winnicka oraz Małgorzata Szeliga.
Serdeczne gratulacje !!!

Renata Idzik

Wielkanoc u babci zwyciężyła!Wielkanoc u babci zwyciężyła!Wielkanoc u babci zwyciężyła!Wielkanoc u babci zwyciężyła!Wielkanoc u babci zwyciężyła!