2007-10-26

Szkolenie dla producentów lokalnych

W ramach projektu „Ślężańska Odyseja - aktywizacja i wsparcie mieszkańców Partnerstwa „Ślężanie" odbyło się szkolenie prowadzone przez eksperta, skierowane do producentów lokalnych dotyczące rozwijania umiejętności marketingowych.

To już drugie takie szkolenie na terenie gminy Dzierżoniów, które miało miejsce w czwartek 25 października w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ostroszowicach przy ul. Bielawskiej 55 o godz. 17.00. Celem Lokalnej Grupy Działania jest korzystanie z walorów naturalnych i promocja dziedzictwa kulturowego, historycznego a także produktów lokalnych. Najważniejsze jest jednak aktywizacja lokalnej społeczności i uruchomienie oddolnych działań liderów z poszczególnych miejscowości. W programie uczestniczą gminy Marcinowice, Mietków Sobótka i Dzierżoniów. Tym razem ze szkolenia skorzystali właściciele gospodarstw agroturystycznych oraz producenci lokalni z Piławy Dolnej, Owiesna, Ostroszowic i Myśliszowa..