2014-04-01

Mistrz Ortografii klas III

28 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach mali znawcy ortografii, laureaci wcześniejszych gminnych i miejskich konkursów, rywalizowali o tytuł "Mistrza Ortografii".

Do współzawodnictwa stanęło 15 uczniów z 11 szkół. Wszyscy zmierzyli się z trudnymi zadaniami ortograficznymi. Pretendenci do tytułu mistrza ortografii musieli nie tylko napisać poprawnie dyktando, ale również wykazać się znajomością zasad pisowni wyrazów, które udało im się odszukać w zaszyfrowanym zdaniu oraz wpisać do diagramu odgadnięte wyrazy zgodnie z zasadami pisowni. Wszystkie zadania wiązał tematycznie ze sobą humorystyczny wierszyk o urodzinach królowej pszczół.

Komisja konkursowa wyłoniła najlepszych z najlepszych. Tegorocznym "Mistrzem Ortografii" został Jakub Wojtanowski ze SP nr 10 w Bielawie (opiekun Wioletta Turzańska). Drugie miejsce zajęła Zuzanna Kwiędacz ze SP w Łagiewnikach (opiekun Ewa Łuczyńska), a na trzecim uplasowała się Karolina Krasińska ze SP nr 10 w Bielawie (opiekun Wioletta Turzańska). Wyróżniono także Szymona Kuriatę ze SP nr 10 w Bielawie (opiekun Wioletta Turzańska) oraz Zuzannę Zadrożną ze SP w Tuszynie (opiekun Małgorzata Juraszek).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki, a laureaci cenne nagrody ufundowane przez wójta gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego. Nagrody zwycięzcom wręczyła zastępca wójta Jolanta Zarzeka.

Opiekunom dzieci za trud włożony w ich przygotowanie do konkursu wręczono podziękowania w formie dyplomów. Nad atmosferą i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała dyrektor ZS-P w Ostroszowicach Urszula Zając, a konkurs przygotowała i przeprowadziła Elżbieta Juziuk - Janicka.

Organizator składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu konkursu.

Mistrz Ortografii klas IIIMistrz Ortografii klas III