2014-03-14

Sołtys roku 2013

11 marca 2014r. w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość podsumowująca tegoroczną edycję Konkursu SOŁTYS ROKU 2013, na którą zostali zaproszeni wszyscy nominowani w Konkursie sołtysi.

W spotkaniu udział wzięła wicewojewoda Ewa Mańkowska, która przekazała sołtysom, w dniu ich święta, gratulacje i życzenia od wojewody Aleksandra Marka Skorupy, wręczyła listy gratulacyjne oraz honorowe odznaki i statuetki.

Miło nam poinformować, że Kapituła Konkursowa, doceniając zaangażowanie i pracę wyróżniła Joannę Pestkowską, sołtysa Owiesna.

Konkurs Sołtys Roku organizowany jest przez Wojewodę Dolnośląskiego już po raz czwarty. Ideą konkursu jest promowanie i wyróżnienie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej. W tym roku wpłynęły do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego sumie 73 kandydatury z 44 gmin. Wśród nominowanych do tytułu SOŁTYS ROKU 2013 znalazło się 38 kobiet i 35 mężczyzn.

Laureatami tegorocznego Konkursu zostały panie: Marta Brogowska Sołtys wsi Stary Wielisław, Anna Schindler Sołtys wsi Zębice, oraz Anna Michalska Sołtys wsi Dębniki.

Sołtys roku 2013Sołtys roku 2013Sołtys roku 2013Sołtys roku 2013Sołtys roku 2013Sołtys roku 2013