2014-02-07

Nowy radiowóz w dzierżoniowskiej policji

Gmina i miasto Dzierżoniów, mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa swoich mieszkańców, wsparły finansowo zakup nowego radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Nowy radiowóz, KIA CEED, trafiła do Wydziału Prewencji KPP i na co dzień będzie wykorzystywany do służby patrolowo-prewencyjnej terenu gminy Dzierżoniów i miasta Dzierżoniów.

Uroczyste przekazanie radiowozu dzierżoniowskiej policji przez wójta gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego i burmistrza Dzierżoniowa Marka Pioruna odbyło się 6 lutego 2014r. na parkingu przed Urzędem Gminy Dzierżoniów.

Samorządy wyasygnowały z gminnych środków budżetowych pieniądze w wysokości połowy wartości nowego radiowozu, pozostałą kwotę pokryła Komenda Główna Policji.