2014-02-05

Leć kolędo, leć...

W dniu 2 lutego 2014r., w myśl idei z poprzedniego roku, dotyczącej przepięknej imprezy kulturalno-ludowej "Kolędowe Zdybanie w Piławie Dolnej" odbyło się wspólne, rodzinne kolędowanie pod hasłem "Leć kolędo leć, obudź serca, otwórz domy, popatrz ludziom w twarz...".

Organizatorami spotkania byli: sołtys Piławy Dolnej Adam Bulek, Rada Sołecka, mieszkańcy wsi oraz członkowie zespołu "Pojana".

Śpiewanie kolęd to symbol wzajemnej jedności, miłości i pokoju. Chyba żaden z narodów nie może pochwalić się takim bogactwem tych pieśni, jak właśnie naród polski. I miało to odzwierciedlenie podczas niedzielnego wydarzenia, które zaszczycili swoją obecnością: ks. proboszcz Leszek Baranowski, wójt gminy Marek Chmielewski, licznie przybyli mieszkańcy wsi oraz goście, którym kolęda i muzyka gra w sercu i duszy.

Piławskie kolędowanie pozwoliło na lepszą znajomość kultury ludowej, integrację mieszkańców i krzewienie tradycji bożonarodzeniowej wśród lokalnej społeczności. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze przy kawie, herbacie, pączkach i domowych ciastach.

Wszystkim obecnym za wspólnie spędzone chwile, wyrazy życzliwości, wspólny śpiew kolęd i pastorałek organizatorzy serdecznie dziękują.

W imieniu własnym, mieszkańców Piławy Dolnej i przybyłych gości kieruję słowa wdzięczności w stronę inicjatorki tego niezapomnianego wydarzenia Elżbiety Sak, Przewodniczącej Rady Sołeckiej z nadzieją na wpisanie tego spotkania w kalendarz corocznych imprez.

Bożena Żygadło

Leć kolędo, lećLeć kolędo, lećLeć kolędo, lećLeć kolędo, lećLeć kolędo, lećLeć kolędo, lećLeć kolędo, lećLeć kolędo, lećLeć kolędo, lećLeć kolędo, leć