2014-01-22

Świąteczna atmosfera w Owieśnie

W dniach 18 i 19 stycznia 2014r., jak co roku, na Sali Wiejskiej w Owieśnie odbyły się spotkania dla dzieci oraz seniorów, którym towarzyszyła atmosfera wspólnego świętowania i radości.

W sobotę podczas zabawy choinkowej dla najmłodszych, z dalekiej Laponii zawitał Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Nie zabrakło przy tym również wspólnej zabawy przy muzyce, kącika dla najmłodszych, malowania twarzy oraz smacznego poczęstunku. Natomiast w niedzielę sala wiejska wypełniła się seniorami o bogatym życiorysie i doświadczeniu. Zebrani seniorzy z okazji swojego święta, mieli okazję przeżywać uroczyste chwile w gronie zaproszonych gości: wójta Marka Chmielewskiego, skarbnika gminy Agnieszki Hul, kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbiety Rudnickiej, dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów Justyny Kaczorowskiej oraz ks. Ireneusza Najdka.

Po przywitaniu gości, złożeniu życzeń i wzniesionym toaście na scenę zawitały zespoły folklorystyczne "Siwy Włos" z Piławy Górnej oraz zespół "Łomniczanki" ze Starej Łomnicy, które swoimi wspaniałymi występami umiliły wszystkim czas. Miłym akcentem było wyróżnienie za czytelnictwo najaktywniejszych seniorów przez Dyrektora Gminnej Bibliotek Publicznej. Wyróżnione osoby otrzymały dyplomy oraz nagrody. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali także słodki upominek. Tradycyjnie nie zabrakło wspólnego kolędowania, śpiewów i tańców. Nasze spotkania są miłym przeżyciem dla wszystkich mieszkańców Owiesna, zarówno tych starszych, jak i młodszych.

Za organizację spotkań dziękujemy: Radzie Sołeckiej Owiesna, Filii Biblioteki Publicznej w Owieśnie, Stowarzyszeniu "Razem dla wsi" oraz paniom z Koło Gospodyń Wiejskich.

Wszyscy mamy nadzieję, że za rok spotkamy się również w tak miłych okolicznościach.

JP

Świąteczna atmosfera w OwieśnieŚwiąteczna atmosfera w OwieśnieŚwiąteczna atmosfera w OwieśnieŚwiąteczna atmosfera w OwieśnieŚwiąteczna atmosfera w OwieśnieŚwiąteczna atmosfera w Owieśnie