... i jeden dzień dłużej w Ostroszowicach!

2014-01-13

... i jeden dzień dłużej w Ostroszowicach!

W niedzielę 12 stycznia 2014 roku cała Polska zagrała po raz dwudziesty drugi w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W organizację Gminnego Finału WOŚP w Ostroszowicach czynnie włączyli się wychowankowie Gminnego Przedszkola Publicznego, uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracyjno-obsługowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach.

Od wielu lat Sztab w Ostroszowicach ma zasięg gminny, bowiem do współpracy i wspólnej zabawy włączają się uczniowie i nauczyciele z placówek oświatowych funkcjonujących na terenie gminy Dzierżoniów oraz mieszkańcy, nie tylko Ostroszowic ale i pozostałych miejscowości naszej Gminy. W tym roku Orkiestra kolejny raz zagrała nie tylko dla dzieci, ale także i dla naszych seniorów. Na ten szczytny cel kwestowało wielu wolontariuszy ze szkół podstawowych z Ostroszowic, Tuszyna, Piławy Dolnej i Mościska. Uczniowie Gimnazjum Gminnego "grali" tym razem w dzierżoniowskim Sztabie WOŚP.

W niedzielę o godz. 15:00 w sali Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ostroszowicach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrały lokalne zespoły folklorystyczne: "MACIEJE", "CON MOTO", "CORD", przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach, gościnnie młodzież z Gimnazjum w Przedborowej. W działania Orkiestry aktywnie włączyli się strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostroszowicach. Oprócz występów artystycznych, pokazów strażackich, pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Ostroszowicach zorganizowali sklepik szczęścia, małą kawiarenkę, w której można było wypić aromatyczna kawę i zjeść pyszne ciasto, które przygotowali rodzice uczniów. Dochód ze sprzedaży, oczywiście wpłynął na konto Wielkiej Orkiestry. W przerwach między występami panie Alicja Najwer i Iwona Cebulska z powodzeniem licytowały gadżety, które otrzymaliśmy z fundacji Jurka Owsiaka oraz od wielu osób prywatnych i instytucji.

I osiągnęliśmy ogromny sukces: zebraliśmy kwotę 10.026,57 zł.

Wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym - mieszkańcom Ostroszowic, Jodłownika, Myśliszowa, Owiesna i Grodziszcza, władzom oraz radnym gminy Dzierżoniów, sołtysom i radom sołeckim, lokalnym artystom, strażakom, właścicielom "Wyspy Koni", wolontariuszom i ich opiekunom, pracownikom pedagogicznym i administracyjno-obsługowym Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach oraz pozostałych jednostek oświatowych dziękujemy za zaangażowanie i pracę na rzecz XXII Finału WOŚP w Ostroszowicach.

Sztab WOŚP Gminy Dzierżoniów

i jeden dzień dłużej w Ostroszowicach! i jeden dzień dłużej w Ostroszowicach! i jeden dzień dłużej w Ostroszowicach! i jeden dzień dłużej w Ostroszowicach! i jeden dzień dłużej w Ostroszowicach! i jeden dzień dłużej w Ostroszowicach! i jeden dzień dłużej w Ostroszowicach! i jeden dzień dłużej w Ostroszowicach! i jeden dzień dłużej w Ostroszowicach! i jeden dzień dłużej w Ostroszowicach!