2013-12-20

Z małej gminy w wielki świat...

Wychowankowie Gminnego Przedszkola w Dobrocinie Dominik Frygies, Wojciech Turowski i Aleksander Stroka wraz z wychowawcą Wiolettą Gadziną wzięli udział w etapie wojewódzkim konkursu "Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima", do którego dostali się dzięki zwycięstwu w eliminacjach powiatowych.

Chłopcy przedstawili scenkę dramową inspirowaną wierszem "Raz, dwa, trzy". Wśród wielu finalistów etapu wojewódzkiego występ naszej reprezentacji został wyróżniony za autentyczność przekazu. Dzieci otrzymały dyplomy i książki. Uczestniczyły także w gali podsumowującej, która odbyła się 25 listopada w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu.

Od maja do grudnia 2013r. z inicjatywy p. dyrektor Małgorzaty Lis aż siedmioro nauczycieli Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej wzięło udział w szkoleniach projektu "Podniesienie kompetencji nauczycieli z obszarów wiejskich Dolnego Śląska w zakresie innowacyjnych metod nauczania w obszarach ICT i nauk matematyczno-przyrodniczych". Każdy z nauczycieli ukończył 100 godzinne szkolenie podnosząc tym samym swoje kwalifikacje zawodowe.

Znaleźliśmy się też w gronie 20 szkół z Dolnego Śląska, które otrzymały zaproszenie dla swoich przedstawicieli do udziału w wyjeździe studyjnym do Getyngi. Naszą placówkę reprezentowała p. Iwona Chorążyczewska. Podczas trzydniowej wizyty nauczyciele brali udział w specjalistycznych warsztatach w X-LAB, czyli Laboratorium Eksperymentalnym, działającym przy Uniwersytecie Augusta w Getyndze. Mieli także możliwość zapoznania się ze zbiorami Muzeum Uniwersyteckiego w Getyndze oraz odwiedzenia Geschwister-Scholl-Gesamtschule, która specjalizuje się w kształceniu uczniów w wieku 12-18 lat, w zakresie nauk przyrodniczych.

Wioletta Gadzina, Iwona Chorążyczewska

Z małej gminy w wielki światZ małej gminy w wielki światZ małej gminy w wielki świat