Gmina Dzierżoniów Ambasadorem Inicjatywy Lokalnej w regionie!

2013-12-16

Gmina Dzierżoniów Ambasadorem Inicjatywy Lokalnej w regionie!

Fani Inicjatywy Lokalnej spotkali się 13 grudnia 2013 we Wrocławiu na Forum Inicjatyw Lokalnych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele sześciu dolnośląskich gmin: Dzierżoniów, Brzeg Dolny, Prusice, Międzybórz, Świeradów-Zdrój i Wleń.

Spotkanie było podsumowaniem projektu pn. "Fani Inicjatywy Lokalnej F.I.L." współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

W każdej z gmin, która wzięła udział w projekcie odbyły się spotkania i warsztaty, których tematem były projekty uchwał w sprawie trybu oraz szczegółowych kryteriów oceny wniosków realizowanych w ramach inicjatywy lokalnej. Następnie przygotowano wnioski i zrealizowano wzorcowe inicjatywy. W trakcie Forum każda z grup miała możliwość opowiedzieć o swojej współpracy z poszczególnymi samorządami nad tworzeniem uchwał dot. inicjatywy lokalnej i kryteriów oceny wniosków oraz zaprezentować swoją zrealizowaną inicjatywę lokalną.

W gminie Dzierżoniów efektem prac Fanów Inicjatywy Lokalnej jest uchwała Rady Gminy w sprawie oceny wniosków na realizację zadań w ramach inicjatywy lokalnej oraz zrealizowane działanie pn. "Wyrzekamy się... i przyrzekamy czyli chrzciny Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Gminy Dzierżoniów".

Każda z gmin biorących udział w projekcie otrzymała tytuł Ambasadora Inicjatywy Lokalnej.

Gmina Dzierżoniów Ambasadorem Inicjatywy Lokalnej w regionie!Gmina Dzierżoniów Ambasadorem Inicjatywy Lokalnej w regionie!