Sukces Gminy Dzierżoniów w Igrzyskach LZS

2013-12-16

Sukces Gminy Dzierżoniów w Igrzyskach LZS

13 grudnia 2013r. nastąpiło uroczyste podsumowanie rywalizacji w ramach XIV Dolnośląskich Igrzyskach LZS i Mieszkańców Wsi. Jako zwycięzca tej edycji - Gmina Lubin - została wyznaczona na organizatora tego spotkania, które odbyło się w świetlicy wiejskiej w miejscowości Obora.

W uroczystości udział wzięli przedstawicieli władz województwa dolnośląskiego, starostowie, wójtowie, burmistrzowie, działacze sportowi oraz organizatorzy sportu z terenu całego Dolnego Śląska. Gminę Dzierżoniów reprezentował wójt Marek Chmielewski. W uroczystości udział wzięli również lokalni działacze LZS Jacek Zamirski - Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Dzierżoniowie Wiesław Jasiński - Sekretarz Powiatowego Zrzeszenia LZS w Dzierżoniowie Sławomir Skorupa - Sekretarz Zrzeszenia Ludowych Klubów Sportowych Gminy Dzierżoniów Edward Kasztelan - Prezes LKS "Orzeł Piława" Dolna Adam Wolniak - Kierownik Referatu Oświaty, Sportu i Turystyki Urzędu Gminy Dzierżoniów.

Podczas uroczystości najlepszym gminom Igrzysk wręczone zostały puchary. Miło nam poinformować, że w tej edycji Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi gmina Dzierżoniów zajęła 8 miejsce, wśród sklasyfikowanych 85 gmin z terenu całego Dolnego Śląska. Sukces i jego ranga jest tym bardziej znaczący, iż rywalizacja w ramach Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi dotyczy oceny wyników wszystkich imprez sportowych w ciągu całego roku kalendarzowego. Rywalizacja odbywa się w wielu dyscyplinach sportowych - zarówno w kategoriach młodzieżowych, jak i seniorskich.

Podziękowania i gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, trenerom oraz działaczom sportowym , którzy nie szczędzili sił i czasu, aby sukces stał się faktem. Okolicznościowy puchar z rąk Jerzego Bocheńskiego Zastępcy Dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Marszałkowskiego otrzymał Wójt Gminy Marek Chmielewski. Podziękowania i pamiątkowe patery za pomoc i wsparcie Igrzysk LZS otrzymali w/w działacze sportowi z terenu gminy i powiatu dzierżoniowskiego.

Lecz nie puchary, a właśnie zdrowie, kondycja i dobre samopoczucie wszystkich uczestników zawodów, imprez i konkursów - to prawdziwa wartość rywalizacji sportowej.

Wszystkim pasjonatom sporu oraz uczestnikom zawodów składamy serdeczne gratulacje i podziękowania.

Sukces Gminy Dzierżoniów w Igrzyskach LZSSukces Gminy Dzierżoniów w Igrzyskach LZS