2007-10-17

Pyrlandia w Mościsku

"Rety, ludzie, ale draka ! Ubrali w Mundurek ziemniaka !"

Tak reklamowało swoje przysmaki jedno ze stanowisk w czasie niedzielnej imprezy „nad stawem” w Mościsku. Dzień 14 października – swoje doroczne Święto – Grono Pedagogiczne i liczna grupa Rodziców z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mościku spędzili pracowicie, oferując chętnym bogatą gamę potraw z ziemniaków

• ziemniaki pieczone w ognisku,
  • ziemniaki w mundurkach, gotowane w kuchni polowej,
  • kotlety ziemniaczane,
  • placki ziemniaczane,
  • zapiekanki ziemniaczane,
  • kartoflankę.

Młode mamusie przygotowały domowe masło, przepyszne białe sery z różnymi dodatkami, wykonały wiele sosów, sałatek. Można było spróbować domowych ciast i upiec kiełbaskę nad ogniskiem. Wszystkie specjały za symboliczną cenę: od 0,50 zł do 2,00 zł. Stowarzyszenie Gmin Ślężańskich prezentowało wyroby regionalne.

Dzieci korzystały z przejażdżek na kucyku państwa Dysiewiczów, pływały ze strażakami z miejscowej drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej łódkami po stawie, uczestniczyły w grach i zabawach sportowych. Można było "zabłysnąć" w karaoke. Pogoda dopisała nadzwyczajnie!!!

Gośćmi imprezy byli między innymi: Jolanta Zarzeka zastępca wójta Gminy Dzierżoniów, Mieczysław Jedoń oraz radni gminni z Mościska - Edyta Mulka-Gonera i Grzegorz Powązka (współorganizatorzy imprezy) i wielu innych.

W czasie licytacji paczek ze słodyczami wielu gości i mieszkańców Mościska wykazało się wielką ofiarnością na rzecz szkoły.

Uzyskany dochód Rada Rodziców i Dyrektor ZSzP przeznaczą na dofinansowanie wyjazdów dzieci na basen w ramach programu wyrównywania szans edukacyjnych "Delfinek".

Uczniowie, Dyrekcja , Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców ZSzP w Mościsku wyrażają serdeczne podziękowanie wszystkim Rodzicom, którzy podarowali produkty, wykonali potrawy, pracowali na stoiskach i przyczynili się do odniesionego sukcesu.

Dziękujemy miłym Gościom i wszystkim współorganizatorom oraz uczestnikom PYRLANDII.

Cieszymy się, że mamy tylu PRZYJACIÓŁ naszej szkoły.

mgr Krystyna Chrostowska