2013-11-15

Chrzciny Partnerstwa

8 listopada 2013r. przedstawiciele instytucji, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Dzierżoniów, spotkali się w Mościsku aby podsumować kolejny rok pracy oraz działań realizowanych w Partnerstwie Lokalnym na Rzecz Rozwoju Gminy Dzierżoniów.

Spotkanie odbyło się w budynku Centrum Biblioteczno-Kulturalnego, a gospodarzami spotkania byli: Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko" oraz Koło Gospodyń Domowych "Mostowianki".

Już tradycyjnie odeszliśmy od formy sprawozdań czy prezentacji osiągnięć i działań poszczególnych organizacji. Spotkanie utrzymane było tym razem w konwencji "chrzcin" gdzie symboliczną rolę dzieci pełniły największe sukcesy i osiągnięcia - "owoce" starań stowarzyszeń i organizacji działających w ramach naszego Partnerstwa w roku minionym.

Na spotkaniu miło nam było gościć Dorotę Gromadzką Radną Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Pawła Czyszczonia Dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego, Magdalenę Rumiancew-Wróblewską Zastępcę Dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Grażynę Wójcik Kierownika Biura Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz Sandrę Tomaszewską i Karolinę Maląg z Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, dzięki którym wypracowaliśmy projekt uchwały dotyczący inicjatywy lokalnej.

W trakcie spotkania w szeregi Partnerstwa na rzecz Rozwoju Gminy Dzierżoniów wstąpiły kolejne dwie organizacje: Stowarzyszenie Nasza Nowizna oraz Zespół Pieśni i Tańca Górali Czadeckich "Pojana". Następnie przybyłe organizacje przedstawiły owoce swojej całorocznej pracy, a wszystko w konwencji tradycyjnych chrzcin.

Było to już drugie spotkanie w takiej formule. Pierwsze odbyło sie rok temu i miało charakter wesela. Spotkanie potwierdziło dużą aktywność i kreatywność mieszkańców naszej gminy. Mają oni wciąż nowe pomysły aby działać na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, ale przy tym potrafią z dystansem spojrzeć na prowadzoną działalność, otaczającą nas rzeczywistość oraz na samych siebie, czego dowodem były przyniesione "owoce".

Spotkanie zostało dofinansowane w ramach projektu "Fani Inicjatywy Lokalnej F.I.L" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Chrzciny PartnerstwaChrzciny PartnerstwaChrzciny PartnerstwaChrzciny PartnerstwaChrzciny PartnerstwaChrzciny Partnerstwa