"Uroczyście, podniośle, nastrojowo" ...czyli obchody Narodowego Święta Niepodległości

2013-11-15

11 listopada 2013r. Narodowe Święto Niepodległości obchodzono uroczyście w sołectwach gminy Dzierżoniów. Stowarzyszenie "Uciechów - Moja Wieś" oraz Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi "Przystań Mościsko" otrzymały dotację na realizację zadania publicznego "Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej".

W ramach projektu "Uroczyście, podniośle, nastrojowo..." w Mościsku zorganizowano wieczornicę słowno-muzyczną, w której uczestniczyła liczna grupa mieszkańców Mościska. Program artystyczny spotkania przygotowała młodzież i dzieci pod kierunkiem Justyny Bartkowiak z Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów.

Pod hasłem "Listopadowa nostalgia" odbyło się spotkanie w Uciechowie. O wrażenie artystyczne zadbała młodzież z Gimnazjum Gminnego im. Księdza Jana Melca pod kierunkiem Małgorzaty Grzelak, Agnieszki Schmitchen i Małgorzaty Klepuszewskiej. Okolicznościowe wiersze wygłosiły także uciechowskie przedszkolaki. Udany występ dał także zespół muzyczny "Uciecho-Wianki", który do swojego repertuaru włączył pieśni patriotyczne. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Dziękujemy organizatorom za uczczenie 95. rocznicy odzyskania niepodległości, a mieszkańcom za udział w tych wartościowych inicjatywach.

Uroczyście, podniośle, nastrojowo czyli obchody Narodowego Święta NiepodległościUroczyście, podniośle, nastrojowo czyli obchody Narodowego Święta NiepodległościUroczyście, podniośle, nastrojowo czyli obchody Narodowego Święta NiepodległościUroczyście, podniośle, nastrojowo czyli obchody Narodowego Święta NiepodległościUroczyście, podniośle, nastrojowo czyli obchody Narodowego Święta NiepodległościUroczyście, podniośle, nastrojowo czyli obchody Narodowego Święta NiepodległościUroczyście, podniośle, nastrojowo czyli obchody Narodowego Święta NiepodległościUroczyście, podniośle, nastrojowo czyli obchody Narodowego Święta NiepodległościUroczyście, podniośle, nastrojowo czyli obchody Narodowego Święta NiepodległościUroczyście, podniośle, nastrojowo czyli obchody Narodowego Święta NiepodległościUroczyście, podniośle, nastrojowo czyli obchody Narodowego Święta NiepodległościUroczyście, podniośle, nastrojowo czyli obchody Narodowego Święta Niepodległości