Michał Bobrowski laureatem XIII Konkursu Stypendialnego "zDolny Śląsk"

2013-11-13

Michał Bobrowski laureatem XIII Konkursu Stypendialnego "zDolny Śląsk"

Fundacja Edukacji Międzynarodowej po raz trzynasty ogłosiła wyniki Konkursu Stypendialnego "zDolny Śląsk" organizowanego w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.

Konkurs finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego i Fundacji Edukacji Międzynarodowej zebranych z odpisu 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Wśród 54 uczniów (spośród 400 zgłoszonych) z regionu Dolnego Śląska wyróżniony został za swoje osiągnięcia sportowe Michał Bobrowski, mieszkaniec Tuszyna.

Przy przyznawaniu stypendium brano pod uwagę nie tylko osiągnięcia kandydata ale i jego umiejętność dzielenia się talentem z otoczeniem, dostrzegania potrzeb innych, jak również zaangażowanie w życie lokalnej społeczności.

Laureat weźmie udział w Gali Stypendialnej, która odbędzie się pod koniec listopada we Wrocławiu. Odbierze wówczas akt stypendialny z rąk przedstawicieli władz regionu i zostanie zaprezentowany mediom jako chluba Dolnego Śląska.

Michał Bobrowski wychowanek MULKS JUNIOR Dzierżoniów trenuje jiu-jitsu i w roku 2013 otrzymuje również stypendium sportowe wójta gminy Dzierżoniów, jako nagrodę za dotychczasowe osiągnięcia.

Stypendia pomagają w kontynuacji nauki, osiąganiu kolejnych sukcesów, stanowią bodziec do dalszego rozwoju i podbudowują wiarę we własne możliwości.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !

Michał Bobrowski laureatem XIII Konkursu Stypendialnego zDolny ŚląskMichał Bobrowski laureatem XIII Konkursu Stypendialnego zDolny Śląsk