Gminne Obchody Święta Niepodległości

2013-11-12

Gminne Obchody Święta Niepodległości

W niedzielę 10 listopada 2013r. w kościele parafialnym w Tuszynie odprawiona została msza św. za Ojczyznę, którą odprawił ksiądz proboszcz Stanisław Olszowy. Uczestniczyli w niej przybyli na obchody Dnia Niepodległości przedstawiciele lokalnych władz, delegacje organizacji kombatanckich, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, poczty sztandarowe, młodzież szkół podstawowych i Gimnazjum Gminnego oraz mieszkańcy gminy.

Obchody po raz kolejny uświetnili żołnierze Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty.

Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli pod obelisk. Okolicznościowe wiązanki kwiatów złożyli: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Zastępca Wójta Gminy Jolanta Zarzeka, Ryszard Brzeski Sekretarz Gminy Dzierżoniów, członek Zarządu Powiatu Dzierżoniowskiego Marian Kowal, Burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun, dyrektorzy oraz uczniowie gminnych placówek oświatowych, przedstawiciele Gminnego Związku Kombatantów, Stowarzyszenia Kresowian, Stowarzyszenia "Wzgórza Kiełczyńskie". Złożeniem kwiatów oddali oni hołd wszystkim poległym w walce o wolną i niepodległą Polskę. Zebrani uczestniczyli również w Apelu Poległych i wysłuchali okolicznościowych przemówień Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego oraz Prezesa Gminnego Związku Kombatantów Stanisława Koncewicza.

Po oficjalnych uroczystościach goście zostali zaproszeni przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie do obejrzenia montażu słowno-muzycznego i wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.