2007-10-16

Sukces w Międzyzdrojach

W dniach 28-30 września 2007 r. Męski Zespół Śpiewaczy „Cord” z Piławy Dolnej brał udział w spotkaniach artystycznych Seniorów „SAS” w Międzyzdrojach.

Spotkania rozpoczął barwny korowód wszystkich zespołów biorących udział w spotkaniach, przechodzących ulicami miasta. Po jego zakończeniu rozpoczęły się przeglądy zespołów oceniana przez międzynarodową komisję artystyczną. W sumie wystąpiła 24 zespoły z całej Polski. Prezentacje cieszyły się wielkim powodzeniem w wypełnionej publicznością sali widowiskowej. Wszystkie zespoły były nagradzane przez publiczność gromkimi brawami. Zespoły zaś wykazywały się wszystkim co potrafią, żeby uzyskać jak najwyższą ocenę jurorów. Wśród najlepszych zespołów znalazł się także „Cord”, który otrzymał wyróżnienie. Ogłoszenie wyników było bardzo radosnym zdarzeniem dla kierownika i członków zespołu. Była to także wielka i miła niespodzianka zwłaszcza, że dwuletni „Cord” rywalizował z zespołami z wieloletnia tradycją. Wyróżnienie poświadczyło wysoki poziom zespołu i było wynikiem gorliwej pracy.

Pomimo nie najlepszej pogody zespoły dawały koncerty w plenerze, w różnych miejscach Międzyzdrojów. „Cord” koncertował 3 razy z przeszło 40 minutowym programem. Były to tak atrakcyjne miejsca jak promenada przy molo, park Chopina i plac Neptuna. Podczas prezentacji nie brakło tańczących par w rytm śpiewanych przez zespół melodii. Zespół nawiązał też wiele obiecujących, koncertowych znajomości, które być może zaowocują w przyszłości. Wyjazd Męskiego Zespołu Śpiewaczego „Cord” z Piławy Dolnej nie doszedłby do skutku gdyby nie pomoc Gminy Dzierżoniów, za którą członkowie zespołu serdecznie dziękują.