Strona główna

"Choć 13 października, to jednak "7" okazała się szczęśliwa"

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2013-10-17

"Choć 13 października, to jednak "7" okazała się szczęśliwa"

aktualności Gmina Dzierżoniów

Ze względu na kapryśną pogodę, w tym roku z obawą przystąpiliśmy po raz siódmy do organizowania naszego corocznego Święta Pieczonego Ziemniaka - Pyrlandii. Mimo "13" października i zachmurzonego nieba Rodzice z Rady Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku na czele z p. dyrektor i gronem pedagogicznym spotkali się o godz. 10:00 nad stawem, by przygotować stoiska, a w nich ziemniaczane frykasy.

Każdy z niepokojem i nadzieją patrzył w niebo, i nareszcie ukazało się słońce. Pogoda i gospodarze imprezy nie zawiedli gości, którzy mogli częstować się potrawami przygotowanymi na bazie ziemniaka: placki tradycyjne i ze szpinakiem, frytki, pierogi ruskie, kartoflanka, ziemniaki z grilla i wiele innych wabiły oko i pieściły podniebienia.

Nie brakowało smakołyków dla miłośników "mięska" - kaszanka, kiełbasa, pstrągi, gulasz po węgiersku, po których rozgrzewały się ciała i poprawiały humory. Nie zabrakło też konkursów i zmagań sportowych. W quizie rodzinnym - rodzice i dzieci musieli się wykazać wiadomościami o ziemniaku, w zawodach sportowych też ziemniak zajmował swoje zaszczytne miejsce. Dodatkową atrakcją był konkurs rodzinny na najwięcej zebranych kasztanów i żołędzi, które na dokarmianie zwierząt leśnych zimą placówka przekaże Nadleśnictwu Świdnica. Nagrody rzeczowe w konkursie ufundowano w ramach Kampanii "Postaw na rodzinę".

"7" i "13" okazały się szczęśliwą parą, gdyż impreza była wyjątkowa i udana.

Wszystkim przygotowującym Pyrlandię serdecznie dziękujemy.
Do zobaczenia za rok.

Opr. Anna Filozof

Choć 13 października, to jednak 7 okazała się szczęśliwaChoć 13 października, to jednak 7 okazała się szczęśliwaChoć 13 października, to jednak 7 okazała się szczęśliwaChoć 13 października, to jednak 7 okazała się szczęśliwaChoć 13 października, to jednak 7 okazała się szczęśliwaChoć 13 października, to jednak 7 okazała się szczęśliwaChoć 13 października, to jednak 7 okazała się szczęśliwaChoć 13 października, to jednak 7 okazała się szczęśliwaChoć 13 października, to jednak 7 okazała się szczęśliwaChoć 13 października, to jednak 7 okazała się szczęśliwaChoć 13 października, to jednak 7 okazała się szczęśliwaChoć 13 października, to jednak 7 okazała się szczęśliwa
powrót do poprzedniej strony