2013-10-02

"Uciecho-Wianki" na podium podczas spotkań Artystycznych Seniorów w Międzyzdrojach

W dniach 27-29 września 2013r. w Międzyzdrojach odbyło się Spotkanie Artystyczne Seniorów. Wzięły w nim udział niemal wszystkie zespoły działające przy Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku.

Swoją twórczość zaprezentowały: "Uciecho-Wianki" z Uciechowa, "Macieje" z Ostroszowic, "Katarzynki" z Ostroszowic, Zespół Śpiewaczy "Cord" oraz "Con Moto" z Piławy Dolnej. Spotkanie miało na celu m.in. integrację grup artystycznych seniorów z różnych regionów Polski. W występach wzięło udział 37 wykonawców podzielonych na dwie kategorie:

• Zespoły folklorystyczne oraz ludowe
  • Chóry, zespoły śpiewacze

Nagrodzone zostały dwa z pięciu reprezentujących naszą gminę zespołów. W II kategorii wyróżnienie otrzymał zespół "Con Moto" z Piławy Dolnej pod kierownictwem Pana Kazimierza Krawczyka, a zaszczytnym drugim miejscem może pochwalić się zespół "Uciecho-Wianki" z Uciechowa pod kierownictwem Pani Ewy Janusz.

Należy dodać, że poziom wszystkich uczestników prezentujących się podczas konkursów był bardzo wysoki i dwie nagrody przywiezione przez zespoły gminne są ogromnym sukcesem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach www.mdkmiedzyzdroje.com