Informacja dla rolników poszkodowanych w wyniku wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych

2013-09-25

Gmina Dzierżoniów informuje, iż rolnicy których gospodarstwa ucierpiały w 2013 roku na skutek gradobicia bądź powodzi, mogą ubiegać się o przyznanie z ARiMR pomocy finansowej.

Wsparcie przyznawane będzie do każdego hektara uprawy zakwalifikowanej przez komisję do spraw szacowania szkód do likwidacji (tj.: ubytek plonu w danej uprawie wyniósł co najmniej 80%).

Pomoc przewidziana jest również dla tych producentów rolnych, u których poziom szkód w całym gospodarstwie nie przekroczył 30% średniej rocznej produkcji. Wnioski o przyznanie wsparcia można składać w biurze ARiMR najpóźniej do 30.09.2013r.

Wniosek można pobrać ze strony: www.arimr.gov.pl